25 наурыз

Студенттердің практикалық дағдыларын қалыптастыру мақсатында 2022-2023 оқу жылында құқықтық пәндер кафедрасы мамандандырылған аудиториямен - қылмыстық, азаматтық, әкімшілік және төрелік істер бойынша сахналанған сот процестерін үнемі өткізетін "сот отырыстары залы" оқу залымен жарақтандырылды.

Сот отырыстарының оқу залындағы практикалық сабақтарға прокуратура, адвокатура, сот органдарының қызметкерлері, Ішкі істер органдарының қызметкерлері және өзге де практик мамандар тартылады. Мәселен, 2023 жылғы 16 наурызда аға оқытушының басшылығымен. С. Р. Буранбаева қалалық адвокаттар алқасының адвокаты Ж.У. Биданованың қатысуымен "6В042-Құқық" дайындық бағыты бойынша білім алушылар қылмыстық іс бойынша ойын сот процесін өткізді.

Сот ісін модельдеу-бұл студенттердің "жұмсақ дағдыларын" қалыптастыруға мүмкіндік беретін мақсатты аудиторияда "жұмсақ дағдыларын" тиімді дамытатын күрделі, бірақ қызықты интерактивті әдіс, атап айтқанда: жазбаша құжаттармен жұмыс, оларды талдау; дәлелдеу, көпшілік алдында сөйлеу, икемді ойлау, ақпаратты іздеу және жүйелеу, өзгеретін жағдайларға тез жауап бере білу, құқықтық жүйе және жалпы заңгердің жұмысы туралы белгілі бір идеяны қалыптастырады.